Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/pamp7994/public_html/wp-includes/post-template.php on line 275

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/pamp7994/public_html/wp-includes/post-template.php on line 275

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/pamp7994/public_html/wp-includes/post-template.php on line 275

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/pamp7994/public_html/wp-includes/post-template.php on line 275
Pamporovo KayakPamporovo Kayak
Forgot password?

Pamporovo Tatil Rehberi

pamporovo-turu
 • Bulgaristan
 • Smolyan
 • 37 km
 • 1600-1926m
 • Euro
 • Bulgarca
 • 15.000
 • 8°C

  Pamporovo'nun kusursuz doğasını keşfedin!

Pamporovo Kayak Merkezi Hakkındaki Genel Bilgiler

Uzun yıllardan bu yana kış sporlarının yapıldığı Pamporovo, konum olarak Rodop Dağları'nın tam orta kısmında yer alıyor. Ülkenin en modern kayak merkezlerinden bir tanesi olma özelliğini taşıyan Pamporovo kayak merkezi, aynı zamanda Bulgaristan'ın en güney kesiminde yer alan kayak merkezi olarak da dikkat çeken yerlerden bir tanesidir. Yerden tam 1650 metre yükseklikte yer alan kayak merkezi Sofia'ya tam 240 km uzaklıktadır. Merkezin Plovdiv'e olan uzaklığı ise ortalama olarak 86 kilometre civarındadır. Bulgaristan, sahip olduğu özelliklerden dolayı yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerlerinden birisidir. Her yıl binlerce, milyonlarca turist ülkenin sahip olduğu güzellikleri görmek ve farklı deneyimler yaşamak için Bulgaristan'ı ziyaret etmekte ve güzel bir tatil geçirmektedir. Bulgaristan'ın bu kadar yoğun ilgi görmesinin elbette birçok sebebi bulunuyor ancak bu sebepler arasında oldukça önemli bir payı alan konu ise şüphesiz Pamporovo'dur. Pamporovo, çok uzun yıllardan bu yana kış sporlarının da yapıldığı bir kayak merkezine sahip olan bir bölgedir ve bu bölge özellikle kış aylarında çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilir. Bölgede bulunan pamporovo kayak merkezi yerli ve yabancı turistlerin görmek istedikleri ve bu nedenle sürekli olarak ziyaret edilen yerlerden bir tanesidir. Kış turizminin en önemli yerlerinden bir tanesi olan kayak merkezinin ülke açısından da önemi çok büyüktür. Sizlerde ailenizle birlikte her zamankinden daha farklı bir tatil geçirmek istiyor ve bu kez tatilinizi kış aylarında geçirmek istiyorsanız çok sayıda kişinin tercih ettiği gibi kayak merkezini ziyaret edebilirsiniz. Bulgaristan, elbette sadece kış aylarında ziyaret edilen bir ülke değildir. Yaz aylarında da birçok yerli ve yabancı turist ülkenin farklı güzelliklerini görmek için Bulgaristan'a gitmektedir ancak özellikle kış aylarında çok sayıda kişinin Pamporovo'ya gittiğini söyleyebiliriz. Pamporovo kayak merkezi civarında bir havalimanı olmadığı için ülke içerisindeki yerli turistler genellikle kara yolu ile bölgeye ulaşım sağlamaktadır. Ancak daha farklı ülkelerden gelen yabancı turistler ise farklı havalimanlarına iniş yaparak, buradan da otobüs ve taksi gibi ulaşım araçlarını kullanarak rahatlıkla bölgeye ulaşım sağlayabiliyorlar. Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi ülkemizden de kayak merkezine sürekli olarak ziyaret eden çok sayıda kişinin bulunduğunu belirtelim. Peki, İstanbul'dan bölgeye gidilmek istendiğinde ne kadar mesafede bir yol gitmek isteniyor, kaç saat yolculuk yapmak gerekiyor? İstanbul ile Pamporovo arasındaki mesafe ortalama olarak 466 km civarındadır. Yani Pamporovo'ya gitmek için İstanbul'dan hareket edecek olan ziyaretçilerin kara yolu ile ortalama olarak dört buçuk saat gibi bir süre yolculuk yapmaları gerekiyor. Eğer havayolu ile seyahat etmek istenirse de bir buçuk saatlik bir hava yolcuğundan sonra karayolu ile bir saatlik bir seyahatten sonra istenilen yere ulaşım sağlanmış olur.  
pamporovo-spor

Pamporovo Kayak Merkezi Sportif Aktiviteler

Her sezon kış sporseverlerin uğrak mekanı olan Pamporovo'da kış sporlarıyla ilgili tüm branşlarda kusursuz hizmet verilmektedir.

Pamporovo'da Yapılan Aktiviteler

Bulgaristan'ın en önemli kayak merkezlerinden birisi olan pamporovo kayak merkezi, birçok konuda ziyaretçilerine büyük avantajlar sağlıyor. Kayak merkezi aynı zamanda ülkenin en ünlü bölgesi ve kayak merkezi olma özelliğini de taşıyor. Sezon boyunca amatör ve orta seviyedeki ziyaretçilerine sürekli olarak ev sahipliği yapan merkez, ayrıca dünyanın önemli profesyonel kayakçıları tarafından da sürekli olarak tercih edilen bir merkez olarak hizmet veriyor. 1650 metre yükseklikte Snejenka ismini taşıyan önemli bir tepenin alt kısmına, yani eteklerine kurulmuş olan kayak merkezinin en önemli özelliklerinden bir tanesi ise sahip olduğu doğal güzelliklerdir. Bölgenin her tarafı asırlık olan çam ağaçları ile kaplıdır ve bu durum bölgeye gelen yerli ve yabancı turistleri oldukça büyük bir şekilde etkilemekte ve kayak merkezine gelen ziyaretçiler sahip olunan bu doğal güzellikleri hayranlıkla izlemektedir. Rodopların ortasında yer alan kayak merkezinde birçok kayak pisti bulunuyor ve kayak pistlerinin uzunluğu 18 km civarındadır. Kayak merkezinin birçok noktasında ziyaretçileri taşıyan onlarca teleferik bulunuyor ve bu teleferikler çok sayıda kişiyi taşıma özelliklerine sahiptir. Öyle ki tüm teleferikler ile bir saat içerisinde 7000 kişiden fazla yolcu taşıyor ki bu sayı diğer kayak merkezlerine göre çok fazladır. Ülkenin en önemli kayak merkezi olma özelliğini taşıyan pamporovo kayak merkezi sezon içerisinde binlerce ziyaretçisine ev sahipliği yapıyor. Sezonun açılış ayı olan Aralık ayının gelmesi ile birlikte başlayan ziyaretçi akını, sezonun kapandığı Nisan ayına kadar devam etmektedir. Kayak merkezinde rahatlıkla kayak yapılabilmesine olanak tanıyan pist sayısı ise sekizdir. Bu sekiz pistin 4 tanesi ileri düzeyde kayak yapan kişiler için oldukça zor koşullarda dizayn edilirken, bir tanesi zor seviyede, iki tanesi orta seviyededir. Ayrıca kayak yapmaya yeni başlayanlar için ise bir adet oldukça kolay bir kayak pisti de merkezde yer almaktadır. Yani kayak konusunda hangi seviyede olursanız olun, Pamporovo'da rahatlıkla kayak yapabilirsiniz. Bu konuda merkezin bu konuda uzman olan eğitmenleri de ziyaretçilerine özel dersler vermektedir. Üstelik birçok kişinin tahmin ettiği gibi özel ders ücreti de yüksek değildir, çok ekonomik ücretlerden yararlanarak istenildiği kadar kayak dersi alınabiliyor. Kayak merkezinde sezon içerisindeki kar kalınlığı ise ortalama olarak 1.40 civarındadır.
pamporovo

Pamporovo Gezilecek Yerler

imageframe-image

Pamporovo Gezintisi

Pamporovo'ya giden ziyaretçiler birbirinden önemli pistlerde kayak yapmanın yanı sıra farklı avantajlardan da yararlanarak güzel bir tatil geçirebilirler. Pamporovo kayak merkezi içerisinde ziyaretçilerin dinlenip müthiş manzara içerisinde kahvelerini yudumlayacakları farklı noktalar bulunuyor. Aynı zamanda yine ziyaretçilerin alışveriş yapacakları birkaç mağaza da merkezin ziyaretçilerine sunduğu ayrıcalıklardandır. Yılın her anı çok sayıda kişinin ziyaret ettiği Pamporovo'da görülmesi gereken önemli noktalar da bulunuyor. Kayak yapmak ve kış sporlarının eğlenceli dünyasında güzel zamanlar geçirmek için bölgeye gelen ziyaretçilerin ilk olarak görmesi gereken yerlerin başında ise Funpark Panporovo, Ski School Snezhanka ve Skischoolsteve yer almaktadır.

Tarih

Pamporovo Kayak Merkezi’nin tarihi eskilere dayanmaktadır. 1900'lü yıllardan beri sporseverler b bölgede sporlarını icra etmektedirler. Profesyonel anlamda çok fazla sporcu çektiğinden dolayı Pamporova’daki pistler yetkililer tarafından zorluk kategorilerine göre ayrılmışlardır. Profesyonel amaçla spor yapmayan kayakçılar yeşil pistleri, orta seviyedeki sporcular kırmızı pistleri, profesyonel sporcular ise zorluk derecesi yüksek ve yer yer tehlikeli olan siyah pistleri kullanıyor. Geçtiğimiz yıllarda yapılan kayak parkı Fun Park'ta uzman kayakçılar ve snowboard kayakçıları arasında çok popüler durumdadır.
imageframe-image
imageframe-image

Ulaşım

Pamporovo kayak merkezi civarında bir havalimanı olmadığı için ülke içerisindeki yerli turistler genellikle kara yolu ile bölgeye ulaşım sağlamaktadır. Ancak daha farklı ülkelerden gelen yabancı turistler ise farklı havalimanlarına iniş yaparak, buradan da otobüs ve taksi gibi ulaşım araçlarını kullanarak rahatlıkla bölgeye ulaşım sağlayabiliyorlar. Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi ülkemizden de kayak merkezine sürekli olarak ziyaret eden çok sayıda kişinin bulunduğunu belirtelim. Peki, İstanbul'dan bölgeye gidilmek istendiğinde ne kadar mesafede bir yol gitmek isteniyor, kaç saat yolculuk yapmak gerekiyor? İstanbul ile Pamporovo arasındaki mesafe ortalama olarak 466 km civarındadır. Yani Pamporovo'ya gitmek için İstanbul'dan hareket edecek olan ziyaretçilerin kara yolu ile ortalama olarak dört buçuk saat gibi bir süre yolculuk yapmaları gerekiyor. Eğer havayolu ile seyahat etmek istenirse de bir buçuk saatlik bir hava yolcuğundan sonra karayolu ile bir saatlik bir seyahatten sonra istenilen yere ulaşım sağlanmış olur.
pamporovo-gece

Pamporovo Gece Hayatı

Pamporovo kayak merkezi her sezon binlerce tatilciye ev sahipliği yapmaktadır, haliyle gece hayatı oldukça hareketlidir ama gece kulüpleri ve birçok bar yalnızca kış sezonu için hergün hizmet vermektedir.

Pamporovo'nun Ünlü Kulüp ve Barları

  Night club "Plan B" Perelik Hotel Sadece kış sezonunda hizmet vermektedir İletişim: +359 879 450 250

Plan B gece kulübü Hotel Perelik tarafından işletilmektedir. Yeni insanlarla tanışmak ve arkadaşlarınızla birlikte takılmak için harika bir mekandır. Genellikle cumartesi geceleri çok hareketli ve kalabalıktır.

Apres-Ski BAR "PAMPI" Perelik Hotel Çalışma Saatleri: her gün 15:00 - 04:00 (sadece kış sezonu) İletişim: +359 893 343 410

Pampi Bar; Hotel Perelik yakınlarında iyi müzik dinlemek ve günün yorgunluğunu atmak isteyenler için çok uygun bir mekandır.

Club "SOGO" Grand Hotel Murgavets Çalışma Saatleri: 11:00 - 06:00 (winter season only) İletişim: +359 887 301 701

Night Club Sogo; Hotel Murgavets tarafından işletilmekte olup kış sezonunda eğlence temalarıyla ve dj eşliğinde sabaha kadar eğlencenin doruklarına çıkmanıza olanak tanımaktadır.

Sort results by:

pamporovo2
kişi başı290.0€
 • Seyahat tarihlerimiz 20 ve 27 Ocak 2018
 • Turizm araçları ile tüm Ulaşım Hizmetleri
 • Seçtiğiniz otelde Oda Kahvaltı 7 gece konaklama
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • 1618 nolu mesleki zorunluluk sigortası.
 • Kayak pistine kadar belirli saatlerde ulaşım hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Bu fiyat 15 Kasım 2017’ye kadar yapılan rezervasyonlarda geçerlidir.
pamporovo-1
 • Seyahat tarihlerimiz 20 ve 27 Ocak 2018
 • Turizm araçları ile tüm Ulaşım Hizmetleri
 • Seçtiğiniz otelde Oda Kahvaltı 7 gece konaklama
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • 1618 nolu mesleki zorunluluk sigortası.
 • Kayak pistine kadar belirli saatlerde ulaşım hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Bu fiyat 15 Kasım 2017’ye kadar yapılan rezervasyonlarda geçerlidir.
39742083
 • Seyahat tarihlerimiz 20 ve 27 Ocak 2018
 • Turizm araçları ile tüm Ulaşım Hizmetleri
 • Seçtiğiniz otelde Oda Kahvaltı 7 gece konaklama
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • 1618 nolu mesleki zorunluluk sigortası.
 • Kayak pistine kadar belirli saatlerde ulaşım hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Bu fiyat 15 Kasım 2017’ye kadar yapılan rezervasyonlarda geçerlidir.
pamporovo-5
kişi başı285.0€
 • Seyahat tarihlerimiz 20 ve 27 Ocak 2018
 • Turizm araçları ile tüm Ulaşım Hizmetleri
 • Seçtiğiniz otelde Oda Kahvaltı 7 gece konaklama
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • 1618 nolu mesleki zorunluluk sigortası.
 • Kayak pistine kadar belirli saatlerde ulaşım hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Bu fiyat 15 Kasım 2017’ye kadar yapılan rezervasyonlarda geçerlidir.