Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/pamp7994/public_html/wp-includes/post-template.php on line 275

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/pamp7994/public_html/wp-includes/post-template.php on line 275

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/pamp7994/public_html/wp-includes/post-template.php on line 275

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/pamp7994/public_html/wp-includes/post-template.php on line 275
Pamporovo KayakPamporovo Kayak
Forgot password?

Vize İşlemleri

hermes-banner

Pamporovo Kayak Merkezine Gitmek İçin Vize Gerekli Midir?

Dünyanın ve Bulgaristan’ın en önemli kayak merkezlerinden birisi olan Pamporovo kayak merkezine her yıl çok sayıda ziyaretçinin gittiğini ve sezon içerisinde güzel zamanlar geçirdiğini belirtmiştik. Ülkemizden de her yıl Pamporovo’ya gitmek isteyen çok sayıda kişi bulunuyor. Ülkemizden Bulgaristan’a gitmek isteyen ziyaretçilerin bu seyahatleri için akıllarına gelen ilk şey elbette bu gezi için vize almalarına gerek bulunduğu ya da bulunmadığı geliyor. Dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi ülkemizdeki ziyaretçilerin de Bulgaristan’ın Pamporovo bölgesine gitmeleri için vize almaları mecburidir.

Ancak bazı özel pasaporta sahip olan kişiler bu zorunluluktan muaf tutulmaktadır. Yani siyah, gri ve yeşil pasaport gibi özellikli pasaportlara sahip olan vatandaşlar Pamporovo ziyaretleri için yeniden vize almadan da seyahatlerini gerçekleştirebiliyorlar. Ancak bunun dışındaki vatandaşların tamamının vize almaları ve bunun için de Bulgaristan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan vize hizmet merkezlerine başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Bu tarz geziler için alınması gereken vize türü ise Bulgaristan turistik vizesi olduğu için ziyaretçilerin başvurudan önce turistik vize için gerekli olan belgeleri temin etmeleri ve bu belgelerin yetkililerin istedikleri sıra ile hazırlayarak başvuru merkezlerine gitmeleri gerekiyor. Sonrasında bir hafta gibi bir süre sonra ihtiyaç duyulan vizeyi alarak Pamporovo seyahatleri gerçekleştirilebilir.

Çözüm Ortağımız olan Hermes Consulting vize merkezi tarafından vize gerektiren tüm dünya ülkeleri için gerekli olan işlemleri profesyonel bir şekilde tamamlayıp en kısa süre içerisinde sonuçlandırmaktadır. Bulgaristan için de gerekli olan vizeyi kolaylıkla alabilmenize olanak tanır.

Bulgaristan Vizesi Hakkında
Pamporovo’ya yapacağınız seyahatlerde Bulgaristan vizesine sahip olmanız gerekmektedir. Diplomatik (Kırmızı, Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport hamilleri Bulgaristan vize işlemlerinden muaftırlar.
Pamporovo turlarımızı her yıl pek çok kişi katılıyor. Geçerli bir Bulgaristan veya Schengen vizesine sahip olmayan katılımcılarımızın Bulgaristan vize başvurularını da tamamlıyoruz.

Bulgaristan 2007 yılına Avrupa Birliği’ne dahil olmuştur. Ancak Bulgaristan Schengen alanına dahil değildir. Bu nedenle Bulgaristan vizenizle Schengen ülkelerine giriş yapılamamaktadır. Ancak Schengen vizesiyle Bulgaristan’a belirli kurallar dahilinde giriş yapılmaktadır.
Geçerli Schengen vizenizle Bulgaristan’a giriş yapacaksanız Schengen vizesi kullanım kurallarına dikkat etmenizi öneririz. Schengen vizenizi hangi Schengen ülkesinden aldıysanız vizenizi ilk olarak o ülkeye giriş yaparak kullanabilirsiniz. Örneğin geçerli bir çok girişli İtalya Schengen vizesiyle İtalya’ya giriş yaptıktan sonra Bulgaristan’a giriş yapabilirsiniz.

(!) Bulgaristan turistik vize türü için gerekli evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerektiğini hatırlatırız. Bulgaristan vizesi için hazırlayacağınız evrakların son 3 ay içerisinde temin edilmiş olması gerekmektedir.

Bulgaristan vize ve vatandaşlık işlemlerinde uzman olan Hermes; Bansko, Pamporovo, Borovets gibi kış turları için de kolaylaştırılmış işlem hizmeti sunmaktadır. Hermes vize Bulgaristan yaz-kış turizmin her alanında büyük bir memnuniyetle durmakta, vize işlemleri konusunda kaliteli ve hızlı hizmet sağlayarak Bulgaristan turları düzenleyen turizm firmalarına destek vermektedir.

Pamporovo kayak turu için gerekli vize evraklarının tamamlanmasıyla tur tarihinden 10 gün önce yetkilimize iletmenizi rica ederiz.

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Pasaport (Geçerlilik süresi, seyahatin başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay olmalıdır.)
Arkası beyaz fon 2 adet biometrik fotoğraf (35x45mm)
Nüfus Cüzdanı fotokopisi
Nüfus Kayıt Örneği
Şahsi banka hesap cüzdanı fotokopileri

Bulgaristan Vizesine Başvurmadan Önce Dikkat

Bulgaristan vize işlemlerinizde kullanacağınız biyometrik fotoğrafınız 6 aydan eski olmamalıdır. Varsa önceki Bulgaristan vizenizde kullanılan fotoğrafla aynı fotoğraf kullanılmamaktadır.

Bulgaristan vize işlemlerinizde kullanacağınız pasaportunuzun seyahat sonlanma tarihinden sonra 6 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir.

Bulgaristan vize işlemlerinde beyan edilmesi zorunlu hesap dökümünüzde/cüzdanınızda en az 4000 TL bakiye bulunmalıdır. Sunulacak banka dökümü vize başvurusundan son 15 gün içerisinde temin edilmelidir.

Bulgaristan vize başvuru formu bizzat başvuru sahibi tarafından doldurularak, imzalanmalıdır.